Najlepsze marki w jednym miejscu
Aktualności

Piero Bambi na zawsze pozostanie w naszej pamięci

Piero-Bambi-Profile-Picture-8-www

Piero Bambi na zawsze pozostanie w naszej pamięci

Z wielkim smutkiem przekazujemy informację , którą otrzymaliśmy od producenta ekspresów do kawy, La Marzocco.  Piero Bambi – honorowy członek zarządu La Marzocco, syn założyciela firmy, Giuseppe, jeden z pionierów w produkcji profesjonalnych ekspresów do kawy, zmarł w wieku 86 lat, pozostawiając po sobie niemożliwą do zapełnienia pustkę w profesjonalnym przemyśle kawy.

 

We wczesnych godzinach rannych, w dniu 22 marca 2020 r. we  Florencji, w wieku 86 lat  odszedł Piero Bambi – honorowy prezes La Marzocco.

Piero Bambi, syn założyciela firmy La Marzocco, Giuseppe, przez całe życie  tworzył  historię tej  firmy, inspirowany  wielką pasją do kawy, technologii i kunsztownego wzornictwa.

Jego miłość do espresso, a także wiedza techniczna przekazana przez jego ojca, doprowadziły do wprowadzenia istotnych innowacji technologicznych, które umożliwiły  osiągnięcie najwyższej jakości w produkcji ekspresów.  Pomimo, że  był mocno związany z włoską tradycją i pomysłami, Piero był też otwarty na osiągnięcia innych  kultur, które mogłyby wnieść nowe rozwiązania,  aby espresso mogło być wyjątkowe.

Intuicyjnie i w szerokim zakresie wykorzystał wartość różnorodności kulturowej i pokoleniowej, tworząc trwałe więzi ze społecznością globalną, a także z jego „wykwalifikowanymi pracownikami”, jego mistrzami-rzemieślnikami.

Chociaż sprzedał większość udziałów w firmie w 1994 r., jako Honorowy Prezydent, kontynuował pracę każdego dnia, z wytrwałością i oddaniem dla realizowanych projektów i codziennego życia firmy.

Dzisiaj cała firma La Marzocco jest w żałobie, wspierając  Giovannę Bambi i całą rodzinę.

Informacje dotyczące nabożeństwa upamiętniającego Piero zostaną przekazane w kolejnym komunikacie.

Chciałbym pożegnać się z naszym wiecznym przyjacielem Piero, który jest naszym  mentorem i najlepszym przykładem nieustającego zaangażowania i pasji życia,  cytatem poety z mojej ojczyzny:

Nawet wielkie czyny wielkich ludzi dobiegają końca, koniec jest wpisany w każdy żywot, ale duchowo dużo wcześniej przygotowany, nawet jeśli wydaje się nagły. – Piero Chiara

… Dziękuję, Piero, będziemy za tobą tęsknić. ” – Guido Bernardinelli

Przez ponad 40 lat Piero Bambi był moim przyjacielem, moją inspiracją, moim mentorem, moim partnerem i moim nauczycielem. Nie tylko jeśli chodzi o  ekspresy do kawy, „kawiarniane espresso”, ale także w sferze życia. Jego wkład w świat  espresso i życie wielu ludzi zostanie zapamiętany i doceniony. Będzie nam go  brakowało, ale nigdy nie zostanie zapomniany. Dziękuję, Piero, za dar twojego ducha i dziedzictwo, które Ty dla nas wszystkich zostawiasz. ” – Kent Bakke

Wybierz pola, które mają być pokazane. Inne będą ukryte. Przeciągnij i upuść, aby zmienić kolejność.
  • Obraz
  • SKU
  • Atrybuty
Kliknij na zewnątrz, aby ukryć pasek porównania
Porównaj
Porównaj ×
Porównajmy! Kontynuuj!