Najlepsze marki w jednym miejscu
Ekspresy

Dobry młynek? Przeczytaj, zanim zaparzysz kawę!

20200210_105102-1

Dobry młynek? Przeczytaj, zanim zaparzysz kawę!

Kawa nie zawsze smakuje tak samo. Nawet taka sama mieszanka, zaparzona w różnych kawiarniach, może smakować inaczej. Oprócz tego, że jej smak zależy od jakości wody, ekspresu, doświadczenia baristy, to tajemnica smaku i aromatu espresso tkwi również w sposobie zmielenia ziaren. Warto zadbać, aby młynek do kawy w kawiarni był najwyższej jakości.

 

Sposób zmielenia ziaren jest kluczowy aby wydobyć smak i zapach podczas ekstrakcji kawy. Zatem młynek do kawy, jego możliwości mielenia,  wydajność, funkcjonalność i ogólna konstrukcja urządzenia powinny być idealnie dopasowane do potrzeb klienta.

To w jaki sposób kawa zostanie zmielona jest bezpośrednio związane z czasem, który potem będzie potrzebny do przygotowania kawy. Jeśli będzie to drobne mielenie, to  całkowita powierzchnia ekstrakcji kawy będzie większa, i uzyskamy kawę bogatszą w smaku i aromacie.  Aby uzyskać filiżankę tak samo aromatycznej kawy, ale z kawy  grubo zmielonej, czas ekstrakcji powinien być znacznie dłuższy.

Firma Koree ma do zaoferowania młynki do kawy dwóch firm.

Mazzer – połączenie tradycji z innowacją. Mazzer - Macinacaffè professionali, Macine e Macinadosatori

MAZZER to włoski producent młynków do kawy. Firma powstała w latach pięćdziesiątych XX wieku
i wyznacza trendy w produkcji młynków. Produkty są dystrybuowane do 90 krajów na całym świecie. Sprzęt jest dobrze znany z niezawodności, doskonałej technologii i wzornictwa, co zapewnia najwyższą jakość mielenia kawy.

Firma nieustanne poszukuje doskonałości zmierzając w przyszłość, ale wciąż pozostając w głębokiej więzi z przeszłością, złożoną z wartości i niezachwianego przywództwa w tym sektorze produkcji.

Można śmiało stwierdzić, że produkty Mazzer są synonimem wysokiej jakości, trwałości
i niezawodności,  dzięki czemu są cenione na całym świecie. Dlatego, każdego roku,  coraz więcej firm kawowych wybiera młynki do kawy Mazzer.

Z oferty Koree polecamy młynek Super Jolly Electronic. Jest to młynek  „on demand”, każda porcja ziaren mielona jest na żądanie prosto do portafiltra. Super Jolly Electronic posiada panel sterowania z osobnymi przyciskami dozowania pojedynczej oraz podwójnej dozy. Ponadto wyposażony jest w osobny przycisk mielenia ręcznego, oraz przyciski do regulacji ilości mielonej kawy. Stopień mielenia ustawiany jest za pomocą pierścienia przy hopperze, w bardzo łatwy sposób. Dzięki temu łatwo jest dostosować sposób mielenia do własnych preferencji, zarówno do espresso jak i metod alternatywnych. Płaskie żarna wykonane są z hartowanej stali, cenionej za niezwykłą trwałość. Są łatwe w czyszczeniu, konserwacji i serwisowaniu. Młynek zapewnia szybkie mielenie przy niskim stopniu wytwarzania ciepła.

Więcej młynków dostępnych w naszej ofercie możecie znaleźć tutaj: Mazzer - Koree

Ditting – szwajcarska precyzja.

Ditting | Built to last

Mynki do kawy Ditting to precyzja w każdym szczególe. „Made in Switzerland” oznacza wysoką  jakość komponentów i precyzyjny proces produkcji, przy jednoczesnej dbałości  o dobre samopoczucie pracowników i zadowolenie klientów firmy. Ditting  jest jednym z wiodących producentów młynków do kawy, której znakiem rozpoznawczym jest wysoka jakość, innowacyjność i konkurencyjność na wciąż zmieniającym się rynku. Ditting oznacza również wieloletnią tradycję i doświadczenie zdobywane od 1928 roku.

Ditting jest najlepszym  wyborem, jeśli chodzi o precyzyjne mielenie – do każdej metody parzenia kawy. Wzory i profile żaren są idealnie dopasowywane do odpowiedniej metody parzenia, a także do pożądanej wydajności mielenia. Ponieważ z doświadczenia wiadomo, że stopień  rozdrobnienia ziaren kawy naprawdę robi różnicę. W każdym stopniu rozdrobnienia kawy niemożliwe są zanieczyszczenia krzyżowe różnych jej mieszanek lub gatunków wewnątrz młynka. Dzięki temu może odbywać się bezproblemowe mielenie różnych gatunków kawy w tym samym młynku.

Dzięki zastosowaniu młynków Ditting zawsze jest możliwe uzyskanie oczekiwanych i powtarzalnych wyników, a mielenie kawy może  odbywać się w sposób ciągły. Prosta  konstrukcja Dittinga, w połączeniu z optymalną funkcjonalnością, przekonały do tych młynków wymagających klientów i wiodących międzynarodowych ekspertów kawowych z całego świata.

Z oferty Koree szczególnie polecamy model Ditting PEAK. Jest to automatyczny młynek do kawy typu „on demand”. Odporny na zużycie i z doskonałym odprowadzaniem ciepła, dzięki zastosowanej  podwójnej wentylacji. Bezstopniowa regulacja powoduje, że każda porcja kawy jest równomiernie i świeżo mielona. Młynek jest idealnym rozwiązaniem dla kawiarni, restauracji, hoteli i firm cateringowych, które cenią sobie wysokiej jakości kawę, pełną smaku i aromatu. Ma płaskie żarna i możliwość programowania pojedynczej i podwójnej dozy. Bardzo łatwy w konserwacji i utrzymaniu czystości. 

Więcej młynków dostępnych w naszej ofercie możecie znaleźć tutaj: Ditting - Koree

Wybierz pola, które mają być pokazane. Inne będą ukryte. Przeciągnij i upuść, aby zmienić kolejność.
  • Obraz
  • SKU
  • Atrybuty
Kliknij na zewnątrz, aby ukryć pasek porównania
Porównaj
Porównaj ×
Porównajmy! Kontynuuj!