Najlepsze marki w jednym miejscu

La Marzocco

La Marzocco

La Marzocco – ekspresy do kawy tworzone z pasją od niemal 100 lat 

 

Czarna  kawa towarzyszy  rodowitym  Włochom  od  wczesnego poranka do późnego wieczora. Tradycja picia kawy sięga aż XVII wieku,  kiedy to kupcy weneccy sprowadzali ją z Egiptu na teren współczesnej Italii, i od razu zyskała szerokie grono miłośników. Nic więc dziwnego, że wraz z rozwojem technologii zaczęto produkować pierwsze maszyny do parzenia espresso, a jedną z osób biorących udział w tym procesie był Giuseppe Bambi. On i jego brat Bruno w 1927 roku założyli markę La Marzocco, by doskonalić znane już ekspresy do kawy. Przełom nadszedł w 1939 roku, gdy bracia zaprezentowali i opatentowali pierwszy ekspres do kawy z bojlerem poziomym, który do dzisiaj pozostaje branżowym standardem. 

Nie trzeba było długo czekać na dalsze sukcesy. Po burzliwym okresie wojny marka szybko wróciła na dawne tory, przypominając o sobie nowym, półautomatycznym mechanizmem, dzięki któremu praca baristy stawała się łatwiejsza. W latach 50. zaczęto produkować ekspresy parzące kawę pod ciśnieniem 14 barów, a w latach 70. zaproponowano system dwóch bojerów – osobno do parzenia kawy i spieniania mleka. Wszystkie technologie są na bieżąco ulepszane i pojawia się coraz więcej innowacji, dzięki którym marka La Marzocco może się obecnie pochwalić pozycją jednego z liderów na rynku ekspresów do kawy do gastronomii. 

 

Profesjonalny ekspres do kawy La Marzocco zaprezentowany z przodu i z tyłu

Technologia 2-óch bojlerów

W lokalach gastronomicznych liczy się szybkość i wydajność przyrządzania napojów. Dlatego w ekspresach do kawy La Marzocco zastosowano technologię dwóch odrębnych bojerów odpowiedzialnych odpowiednio za parzenie kawy oraz spienianie mleka. Jest to optymalizacja, która z sukcesami jest stosowana w ekspresach La Marzocco z sukcesami.

Kontrola temperatury PID

System PID  (ang. proportional – integral – derivative) to wygodny w użytku i niezwykle precyzyjny mechanizm sterowania temperaturą, dający baristom większą kontrolę nad procesem parzenia kawy. Przykładowo: zwiększenie temperatury do ok. 95-96°C przydaje się przy przyrządzaniu jasno palonej kawy lub gdy chce się zwiększyć moc espresso, a obniżenie jej do ok. 90°C sprawdza się przy ziarnach ciemno palonych.

 

Profesjonalny, trzygrupowy ekspres do kawy La Marzocco

Wybór ilości grup 

Nieważne, czy prowadzisz dużą restaurację, czy też małą kawiarnię. Wśród asortymentu La Marzocco bez trudu znajdziesz odpowiedni ekspres do kawy. Do wyboru masz modele jedno-, dwu-, trzy- a nawet cztero-grupowe, a w każdej grupie można ustawiać ciśnienie przed infuzją, objętość shota i ciśnienie ekstrakcji, by osiągnąć pożądane efekty parzenia kawy. 

Steam Flush

Technologia Steam Flush pozwala zachować profesjonalne ekspresy do kawy La Marzocco w higienicznej czystości nawet wtedy, gdy w godzinach szczytu nie ma czasu na precyzyjne czyszczenie urządzenia. Po każdej porcji kawy grupa zaparzająca czyszczona jest wyrzutem gorącej pary wodnej, która szybko i efektywnie dezynfekuje cały mechanizm. 

Zimna dysza do spieniania mleka

Podczas przygotowywania gorących napojów liczy się bezpieczeństwo pracowników. Dlatego w ekspresach La Marzocco zastosowane zostały dysze cool touch, które pozostają chłodne w dotyku nawet tuż po spienieniu mleka. Takie rozwiązanie eliminuje ryzyko przypadkowych oparzeń podczas przygotowywania cappuccino czy latte. 

Ekspresy do domu i małej gastronomii

Marka La Marzocco przygotowała także serię produktów dla prawdziwych home baristów. Małe ekspresy przeznaczone do domów pozwalają delektować się perfekcyjnymi naparami również w domowym zaciszu, choć dzięki niesłychanej wydajność i trwałości sprawdzą się także w małych kawiarniach czy barach. Co więcej, modele Linea Mini, Linea Micra oraz GS3 współpracują z aplikacją mobilną La Marzocco Home, dzięki której parzenie kawy staje się jeszcze prostsze.

 

Mały ekspres do kawy La Marzocco do domu lub małej gastronomii zaprezentowany od przodu i od tyłu

Polecane produkty

Wybierz pola, które mają być pokazane. Inne będą ukryte. Przeciągnij i upuść, aby zmienić kolejność.
  • Obraz
  • SKU
  • Atrybuty
Kliknij na zewnątrz, aby ukryć pasek porównania
Porównaj
Porównaj ×
Porównajmy! Kontynuuj!