Najlepsze marki w jednym miejscu
Ekspresy

Doskonała kawa w domu

gs3-2-7www

Doskonała kawa w domu

Zostańmy w domu, unikajmy wirusów! W obecnym czasie jest to szczególnie ważne. Pijmy pyszną kawę w domu. Warto też się zastanowić czy zawsze, każdego dnia, nawet wtedy, kiedy wirus zostanie pokonany, nie chcielibyśmy się cieszyć najwyższej jakości kawą w domu?

Koree wychodzi naprzeciw smakoszom kawy. Pomimo, że oferta firmy skierowana jest do branży HoReCa, to również indywidualne osoby znajdą u nas coś dla siebie. Polecamy ekspresy do kawy La Marzocco GS/3 AV lub LINEA MINI, które doskonale sprawdzają się zarówno w profesjonalnych kawiarniach jak i w domu.

Nowe technologie w ekspresach

Warto dodać, że 3 marca 2020 r. La Marzocco dokonało wyjątkowego wyczynu wprowadzając do użycia aplikację mobilną La Marzocco Home, dedykowaną właśnie do ekspresów Linea Mini oraz GS3. Ta aplikacja jest skierowana do domowych entuzjastów kawy, którzy polubili te znakomitej jakości ekspresy.

Korzystając z aplikacji La Marzocco Home można teraz cieszyć się najwyższej jakości kawą dostając dodatkowo stały dostęp do interaktywnych wydarzeń i szkoleń z dziedziny kawy.

Podczas korzystania z aplikacji, ekran telefonu staje się nowym wyświetlaczem ekspresu, ułatwia pracę i pozwala na bardziej intuicyjne dostosowanie parametrów parzenia kawy, takich jak temperatura i czas preinfuzji. Dzięki tej aplikacji smartfon może służyć jako pilot do włączania / wyłączania urządzenia, aktywowania i tworzenia cotygodniowych harmonogramów pracy dla Linea Mini i GS3. W ten sposób możemy rozgrzać urządzenie i przygotować je do pracy w odpowiednim momencie, bez zbędnego marnowania czasu i energii.

W sekcji wiadomości znajduje się panel  do obserwowania ciągle rozwijającego się świata La Marzocco Home. Możliwy jest więc dostęp do samouczków, a także do odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które pomogą i nauczą jak zaparzyć optymalną filiżankę espresso.

Ekspres do kawy La Marzoco GS/3 AV

Grupa inżynierów La Marzocco postawiła sobie za cel skonstruowanie ekspresu dedykowanego do domu lub mniejszych punktów gastronomicznych, który będzie zawierał najbardziej zaawansowaną technologię znaną z innych modeli ekspresów tej firmy. Tak powstał model GS/3, który charakteryzuje się stabilnością termalną znaną z modelu Strada, włączając w to system preheating, kontrolę temperatury PID, grupę saturowaną, technologię dwóch bojlerów, cyfrowy wyświetlacz, możliwość programowania pojemności espresso. Warto też wspomnieć o możliwości  montażu tego ekspresu do przyłączy wodno-kanalizacyjnych, a także o tym, że mają wbudowaną dyszę “cool touch”.

La Marzocco LINEA MINI

Linea Mini to młodsza i mniejsza wersja znanej już Linei Classic. Dzięki technologii dwóch bojlerów i zintegrowanej grupie zaparzającej, Linea mini jest niezwykle stabilnym i wydajnym ekspresem. Produkcja hand – made z wykorzystaniem tych samych komponentów, z których produkowane są większe, komercyjne ekspresy La Marzocco sprawia, że Linea Mini może pochwalić się taką samą trwałością i jakością. Ekspresy mogą być w kolorach: czerwonym, białym, czarnym matowym.

To są po prostu całkowicie profesjonalne urządzenia do przygotowywania kawy, ale dedykowane również do domu.

Młynki na wagę złota

Oprócz tego, że smak kawy zależy od jakości wody, ekspresu i doświadczenia home baristy, to tajemnica smaku i aromatu espresso tkwi również w sposobie zmielenia ziaren. Warto zadbać, aby młynek do kawy również był najwyższej jakości. Firma Koree ma do zaoferowania do domu młynki firmy Mazer. Można śmiało stwierdzić, że produkty Mazzer są synonimem wysokiej jakości, trwałości i niezawodności,  dzięki czemu są one cenione na całym świecie.

La Marzocco Swift Mini

Młynek Swift Mini jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami La Marzocco Home. Taki młynek upraszcza i usprawnia przygotowanie kawy, gdyż umożliwia mielenie, dozowanie i ubijanie kawy do przygotowania również podwójnego espresso w dowolnym momencie czyli na żądanie. Zapobiega to marnotrawstwu. Młynek Swift Mini służy do mielenie kawy na espresso, a także tej przygotowywanej metodami alternatywnymi.

La Marzocco Lux D

Młynek Lux D powstał w wyniku współpracy La Marzocco i Mazzera mającej na celu stworzenie zoptymalizowanego domowego młynka do espresso. Młynek Lux D  doskonale miele kawę na espresso, ma idealnie przystosowany kształt, wielkość i moc do pracy w domowych warunkach. Młynki te dostępne są w trzech kolorach: białym, czarnym i srebrnym.

Mazzer Mini Electronic typ A

Jest to młynek „on demand”, każda porcja ziaren mielona jest na żądanie prosto do portafiltra. Mini Electronic to solidna konstrukcja, młynek posiada panel sterowania z osobnymi przyciskami dozowania pojedynczej oraz podwójnej dozy. Ponadto wyposażony jest w osobny przycisk mielenia ręcznego, oraz przyciski do regulacji ilości mielonej kawy. Stopień mielenia ustawiany jest za pomocą pierścienia przy hopperze. Mocny, a przy tym cichy silnik wyposażony jest w system automatycznego wyłączania. Zastosowano w tych młynkach płaskie żarna, które są łatwe w czyszczeniu, konserwacji i serwisowaniu. Młynek zapewnia szybkie mielenie przy niskim stopniu wytwarzania ciepła. Idealny jest do mniejszych kawiarni, restauracji i dla wymagających home baristów. Dostępny w kolorach: stalowym, białym i czarnym.

Dobra woda daje dobrą kawę

Kawa  jak wiadomo w prawie 92- 98% składa się z wody. Zatem jakość wody, która jest używana do jej przygotowania ma ogromny wpływ na smak i aromat. Warto zatroszczyć się o to, aby woda używana do parzenia była optymalna. W jaki sposób zoptymalizować wodę, aby espresso było idealne? Okazuje się, że jest na to doskonały i prosty sposób. Po prostu warto zastosować odpowiednie filtry. Aby uzyskać odpowiednią jakość wody do stosowania w ekspresach opracowano szereg rodzajów filtrów. Trzeba brać pod uwagę takie filtry, które chronią ekspres do kawy przed zakamienieniem, ale równocześnie pozwalają na uzyskanie odpowiednich parametrów wody do parzenia kawy. Polecamy stosowanie następujących filtrów:

BWT bestmax – zapewniają 5-stopniową filtrację, wysokowydajną ochronę przed osadami wapiennymi w ekspresach, filtrowanie wody również w obejściu (bypass), pozwalają na bardzo łatwą wymianę tych filtrów, że można je zainstalować w pozycji poziomej i pionowej, automatyczną blokadę przepływu wody przy wymianie filtra.

BWT bestmax PREMIUM – dodatkowo zapewniają zrównoważoną mineralizację wody na korzyść Mg2+.

BWT besttaste – zapewniają niezawodną eliminację składników (m.in. chlor) wpływających negatywnie na smak wody, mają bardzo dużą wydajność, redukują zawartość metali ciężkich, a dodatkowo zastosowany węgiel  aktywny działa przeciwbakteryjnie.

Filtry te w zależności od jakości wody w sieci wykonują konkretne specjalne zadania, aby uzyskana w ten sposób woda była idealna do parzenia kawy.

Zaletą współpracy z firmą Koree jest możliwość skorzystania z profesjonalnego szkolenia z zakresu parzenia kawy, a także z serwisu, który jest dostępny na terenie całej Polski. Koree, tel. 22 75 65 75.

Wybierz pola, które mają być pokazane. Inne będą ukryte. Przeciągnij i upuść, aby zmienić kolejność.
  • Obraz
  • SKU
  • Atrybuty
Kliknij na zewnątrz, aby ukryć pasek porównania
Porównaj
Porównaj ×
Porównajmy! Kontynuuj!